Foto Galeri

ALANYALI İŞ KADINLARI ANKARA’DA

4415

ALANYALI KADIN GİRİŞİMCİLER TOBB’DA Oda Başkanımız  Kerim Taç ile birlikte ilçemizin iş kadınlarından Fatma Taşpınar, Banu Okan, Aysun Sipahioğlu ve Esin Dizdaroğlu  “I. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Kongresi”nde Alanya’yı temsil etti. TOBB Başkanının ziyarette Alanya Heyeti ile özel olarak ilgilenmesi dikkatlerden kaçmadı.

Daha güçlü ekonomi için “Türkiye’de Kadın Girişimciliğinin güçlendirilmesi” hedefinden yola çıkan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile bütün illerin Kadın Girişimciler Kurullarını Ankara’da bir araya getirdi.                           25Ağustos 2008 tarihinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, başlayan “I. TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Kongresi” ne sayısı 700’e yakın kadın girişimci katıldı. Kongreye Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu da katıldı.
Kongreye Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen de yönetim kurulu başkanımız Kerim Taç ile birlikte ilçemizin iş kadınlarından Fatma Taşpınar, Banu Okan, Aysun Sipahioğlu, Esin Dizdaroğlu da katıldı.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Alanya heyeti ile yakından ilgilenirken Alanyalı İş Kadınlarından bölgemizdeki gelişmeler ve beklentileri konusundaki görüşlerini aldı. TAÇ, TURİZM TESİSLERİNİ YENİLEME KREDİSİ İSTEDİ
Oda Başkanımız Kerim Taç’ın önerisi üzerine Halkbank Genel Müdürü ile bir görüşme yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun, ilçemizdeki turizm tesislerinin yenilenebilmesi amacıyla özel kredi çalışması için talepte bulunduğu öğrenildi. Oda Başkanımız Kerim Taç, kendini yenilemek isteyen ve inavasyon yapmak isteyen turistik tesislere Halkbank tarafından uygun şartlarda kredi çıkması konusundaki görüşmelerin süreceğini söyledi.
Öte yandan Alanyalı iş kadınları, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu  ile yaptıkları görüşmede özellikle Alanya – Gazipaşa Havalimanı konusunda destek vermesi başta olmak üzere bölgemizi ilgilendiren önemli konularda TOBB’un girişimde bulunmasını beklediklerini söylediler.  
Foto Galeri