Foto Galeri

ALTSO’DAN ALANYA’YI BİRLEŞTİREN İFTAR

3794

ALTSO’DAN ALANYA’YI BİRLEŞTİREN İFTAR

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın geleneksel iftarı 01 Temmuz 2016 Cuma günü Park Alanya’da3 bin 500 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da yer aldığı iftarda üyelere seslenen Başkan Şahin, “Bütün başarılı çalışmalarımızı üyelerimizden aldığımız güçle gerçekleştirdik. Biz büyük bir aileyiz” dedi.
İftara Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanı sıra, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın, Alanya Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Antalya eski milletvekili Hüseyin Yıldız, Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanya Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, ALTSO Yönetim ve Meclis Üyeleri, ALTSO ve diğer oda üyeleri, şehit, gazi yakınları ve yabancılar katıldı.
ŞAHİN: “ELİMİZDEN GELEN GAYRETLE ÇALIŞIYORUZ”

İftarda üyelere seslenen Başkan Şahin, görev süreleri boyunca üye odaklı çalışmalar yaptıklarını söyledi. Başkan Şahin, “Üç yıldır elimizden gelen gayretle çalışıyoruz. Artık üyelerimizle bir aile olduk. Daima üyelerimiz için çalıştık. Onların sorunlarının çözümü konusunda projeler geliştirdik” dedi.
Başkan Şahin, “Hizmet bayrağını aldığımız günden bu yana Alanya’yı cazibe merkezi haline getirmek için çalışmalar yaptık. Olmazsa olmazımız ulaşımdı. Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP) yeterli seviyeye geldi. Alanya’mızın gururu sayın Çavuşoğlu’ndan bir devlet üniversitesi istedik. Bu üniversitenin tam 600 milyon TL katkısı olacak. Alanya’nın en büyük eksiği Turizm Meslek Yüksekolulu (MYO) idi. Kalifiye eleman çok önemliydi. İnşallah Ağustos’ta MYO’yu bitireceğiz. Bu okulda ihtiyaç olan ara eleman yetiştireceğiz” dedi.
ŞAHİN: “ALTSO AKADEMİ’Yİ KURDUK”

Başkan Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “ALTSO’yu kampüs haline getirdik. Bu anlamda ALTSO Akademi’yi kurduk ve 20 bin sertifika verdik. Hedefimiz 50 bin sertifika. Marka şehir olmak için hallerin birleşmesi, sanayi sitesinin taşınması gerekiyordu. 280 dönüm alanı sanayi sitesi kuracağız. Akdağ Kayak Merkezi’ni Çavuşoğlu ile takip ediyoruz. Yurtdışı fuarlarında çok şeyler yaptık. Başkan Yücel’den Alanya Turizm ve Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı olmasını istedim. Alanya artık 250 bin TL ile tanıtılmıyor. Rus krizi oldu. Rusları kahvaltıya davet ettik. Bu kahvaltıya Bakanımız Çavuşoğlu da katıldı. Buradan dünyaya mesaj verdik. Gün birlik beraberlik zamanı. Ekonomik anlamda yapmamız gerekenleri yapmamız lazım.”
ALTSO Yönetim Kurulu’nun gerçekleştirdiği projeleri de üyelere aktaran Başkan Şahin, yeni planlanan çalışmalar hakkında da üyelere bilgi verdi.
Başkan Şahin ayrıca başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere konuşmasında iftara katılan herkese teşekkür etti.
KAYMAKAMA TEŞEKKÜR

Başkan Şahin son olarak iftar organizasyonuna verdiği destek nedeniyle Alanya Kaymakamı Dr Hasan Tanrıseven’e de teşekkür ederek sözlerini tamamladı
TANRISEVEN “SAYIN ÇAVUŞOĞLU BÜYÜK EMEK SARFETTİ”

Başkan Şahin’den sonra söz alan Alanya Kaymakamı Dr Hasan Tanrıseven ise Alanya’da her kesimin iftara katıldığını belirterek, birlik beraberlik vurgusu yaptı. Kaymakam Tanrıseven, “Alanya’mızın çok yoğun gündemi var. Sezon başında turizmciler ile toplantılar yaptık. Alanya’mızı nasıl kalkındırırız düşüncesine sahip olduk. Sayın Bakanımız Ankara’da Alanya’nın sesi oldu. Rusya ile aramızın düzelmesinde Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’da büyük emek sarf etti” diye konuştu.
ÇAVUŞOĞLU: “BAŞKAN ŞAHİN ÇOK ÇALIŞKAN”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise konuşmasında ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i çalışmalarından dolayı tebrik etti. Başkan Şahin’in yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını açıklayan Bakan Çavuşoğlu, “ALTSO Başkanımız çok çalışkan. Alanya’nın her türlü projesine koşturuyor” dedi.
‘İLK MEYVEYİ TURİZMDE ALDIK’

Rusya ile yaşanan krize de değinen Çavuşoğlu, “Karşılıklı adımı attık. Önce mektup gönderildi. Sonra Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüştü. Dün Brüksel’deydik, bugün Soçi’deydik. Bu Türk dış politikasının bir başarısı. Putin ile Erdoğan görüşecek. İki ülke arasında düzelmeye başlayan ilişkilerin ilk meyvesini turizmde aldık. Gücümüzü bu ülkenin potansiyelinden alıyoruz. Siftahsız dükkanınızı kapattığınız, otelinizi açamadığız günlerde bile hükümete güvendiğiniz için sizlere teşekkür ederim. Türkiye cumhuriyetini daha güçlü bir devlet yapmak için gece gündüz çalışacağız” diye konuştu.
 
Foto Galeri

ALTSO’DAN ALANYA’YI BİRLEŞTİREN İFTAR
ALTSO’DAN ALANYA’YI BİRLEŞTİREN İFTAR