Foto Galeri

ALTSO BAŞKANI ŞAHİN’DEN MÜJDE

21159

ALTSO TURİZM MYO AĞUSTOS’TA BİTİYOR

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu inşaatında incelemelerde bulundu. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Şubat’ta yapımına başlanan okulu, Ağustos ayında ALKÜ Rektörlüğü’ne teslim edeceklerini söyledi.

Başkan Şahin, “Rekor bir şekilde inşaatı tamamladık. Yüzde 85’lik bölüm bitti. Ağustos ayının ortasında her şeyi tamamlanmış bir şekilde ALKÜ Rektörlüğü’nün hizmetine bırakacağız” dedi.
Başkan Şahin ve Rektör Pınarbaşı’nın yanı sıra, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hilmi Bilal Sözen, ALTSO Meclis Üyesi Ahmet Dayanç, projenin yapı denetimini ücretsiz üstlenen TOBB Antalya Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkan Yardımcısı İnşaat Mühendisi Aycan Fenercioğlu ve Mimar Cüneyt Darı da ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirilen incelemede hazır bulundu.
ŞAHİN: “EĞİTİME BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nda yapılan incelemenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO Yönetimi olarak göreve geldikleri günden bu yana eğitim çalışmalarına büyük önem verdiklerini söyledi. ALTSO çatısı altında ALTSO Akademi’yi kurduklarını belirten Başkan Şahin, mesleki eğitimlerin yanı sıra kişisel gelişim seminerlerine de ağırlık verdiklerini aktardı.
ŞAHİN: “ARA ELAMAN SIKINTISI VAR”

Turizm sektöründe ara elaman sıkıntısının yaşandığı belirten Başkan Şahin, “Hükümetimizin Alanya’mızda devlet üniversitesi kurmasına ALTSO Yönetimi, ALTSO Meclisi olarak sessiz kalmadık. Turizmci arkadaşlarımızla da yaptığımız istişareler sonucunda ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nu yapma kararı aldık ve Alanya’mızın tüm değerleriyle birlikte bu okul için seferber olduk. Daha önce yaptığımız açıklamalarda okulumuzu Eylül gibi ALKÜ’ye teslim edecektik. Ama hızlı çalışmalarımız neticesinde inşaatı bitirdik sayılır. Ağustos ayı gibi okulumuzu ALKÜ’ye teslim edeceğiz. Okulumuzun hizmete girmesinin ardından Alanya’mızda yaşanan ara eleman sıkıntısı ortadan kalkacak” dedi.
ŞAHİN’DEN EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu’nda büyük emeklerinin olduğuna değinen Başkan Şahin, “Tüm projelerimizde olduğu gibi Sayın Dışişleri Bakanımız okulumuz konusunda da her türlü desteği verdi kendisine çok teşekkür ederim” dedi.
Başkan Şahin, ayrıca projede ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın da önemli destekleri olduğunu vurgulayarak, proje çalışmalarını ücretsiz üstlenen İnşaat Mühendisi Aycan Fenercioğlu ve Mimar Cüneyt Darı ile emeği geçenlere teşekkür etti.
DİM: “ODAYA YÜK OLMADAN YAPILDI”

Başkan Şahin’den sonra söz alan TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim ise, ALTSO’nun önemli bir misyon üstlendiğini söyledi. Dim, “ALTSO meslek yüksekokulu bir başlangıçtı. Alanya şartlarında bu proje büyük başarı. Hem üyeye hem odaya yük olmadan yapıldı. Alanya da katkı sağladı. Öğrencilerimizin sağladığı ekonomik katkıyı göz ardı edemeyiz. İki üniversitemiz var. Alanya’nın öğrenci şehri olmasında üniversiteler önemli bir misyon edinecek. Bu nedenle ALTSO başkanımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.
PINARBAŞI: “BAŞKANIMIZ ŞAHİN’İ TEBRİK EDERİM”

ALKÜ Rektörü Pınarbaşı da, “2015 yılının sonlarında Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımıyla bu binanın yapılması için protokol imzalamıştık. O gün Başkanımız Mehmet Şahin en kısa sürede biteceğini söylemişti. Bir rekor kırıldı ve kısa süre içerisinde şimdiki halini aldı.  10 aydır Alanya’dayım, ALTSO Yönetimi her zaman yanımda oldu. Alanya bir turizm beldesi. Turizm buranın can damarı. Başkanımız ‘Turizmde böyle açıklar var’ dedi ve biz de YÖK’e başvurduk ve kabul edildi. İnşallah Başkan’ımızın dediği gibi turizmin kalitesini yükseltecek elemanları hizmete sunacağız. Alanya gerçekten çok güzel bir üniversite şehri olacak. Burası Türkiye’nin önde gelen şehri ve üniversitesi olacak. Eylülde öğrenci sayımızın 8 bin civarına çıkmasını bekliyoruz. En büyük sıkıntımız yer. O yüzden bu bina bize can simidi gibi olacak. İyi ki başkanımız burayı yaptırdı. Kendisini tebrik ediyorum, ayrıca çalışmalarından dolayı da çok teşekkür ederim” dedi.
Foto Galeri

ALTSO BAŞKANI ŞAHİN’DEN MÜJDE