BAŞKAN ERDEM,  OTELCİLERİN SESİ OLDU

704

ALTSO Başkanı Eray Erdem, Alanya’da 30 bin yatağını depremzedelere açan otelcilerin sorunlarını TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na iletti. Depremzedelerin barınma ve beslenme sorununu çözen otelcilere enerji ve personel desteği verilmesi, vergi muafiyeti gibi kolaylıklar sağlanması gerektiği belirten Başkan Erdem’e Hisarcıklıoğlu’ndan da destek geldi.

ALTSO Başkanı Eray Erdem’den talepleri alan Hisarcıklıoğlu, turizmciler ile ilgili olarak bu taleplerin büyük önem arz ettiğini belirterek, takipçisi olacağını ifade etti. Hisarcıkloğlu, Erdem’e sektörün sorunlarını ilettiği için de teşekkür etti.

Konuyla ilgili olarak Başkan Erdem’in açıklaması şu şekilde: “Tüm ülkemize örnek olacak şekilde depremzede yurttaşlarımıza kucak açan fedakar ve kahraman otelcilerimizin sorunlarını ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerimizi TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na ilettik. Şehirlerini terk etmek zorunda kalan depremzedelere tesislerini açarak onların barınma ve beslenme sorununu çözen otelcilere enerji ve personel desteği verilmesi konusundaki sektörün taleplerini Başkanımıza ilettik.Başkanımız Hisarcıklıoğlu’na ayrıca elini taşın altına koyan tesislere konaklama vergisi muafiyet gibi konularda da destek verilebileceğini ifade ettik. Kendisine ayrıca Alanya olarak depremde yaptığımız örnek çalışmalar konusunda da bilgi verdik. Makul taleplerimize destek verme ve takipçisi olma konusunda bizlere söz veren TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ederiz. Sektörlerimizin sorunlarının sesi ve takipçisi olmaya devam edeceğiz.”