Foto Galeri

GİRİŞİMCİ KADINLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

5290

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu’nun gerçekleştirdiği ‘2.Ev Kadınları Yarışıyor’  yarışmasının ödül töreni ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Törende konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, kadın girişimciliğin önemine değindi.

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği yarışmada, birinciliğe Halise Şenerol, ikinciliğe Asenay Büyükhamurkar ve üçüncülüğe ise Yıldız Tümerden layık görüldü. Birinciye  1.500 TL, ikinciye 1.000 üçüncüye ise 500 TL ödül verilen yarışmada ayrıca,  dereceye giren yarışmacılara ürünlerini sergilemeleri için Alanya Belediyesi’nin göstereceği yerde ücretsiz stant tahsis edilecek.

Başkan Şahin, “ALTSO Yönetimi olarak kadın ve genç girişimci kurullarını destekliyoruz. Oda tarihinde ilk kez yönetim kurulunda bir bayana yer verdik. Banu Okan Kavukçu arkadaşımız 1991 yılında kurulan odamızın ilk kadın yönetim kurulu üyesidir. Bu sayıyı yükseltmek için yine de üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu ile TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu işbirliğinde geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ‘Ev Kadınları Yarışıyor’ konulu yarışmanın ikincisi bu yıl gerçekleştirildi.  Yarışmada dereceye giren katılımcılara ödülleri 24 Ağustos 2017 Perşembe günü ALTSO Meclis Salonu’nda yapılan törenle verildi. Törene ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu, TOBB Antalya Kadın Girişimiler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, ALTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Özlem Öz Kural ve kadın girişimciler katıldı.

ŞAHİN: “KADIN GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLİYORUZ”

Toplantının açılışında konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, nüfusun yarısının kadın olmasına karşın girişimcilerin sadece yüzde 8’inin kadın olduğuna dikkat çekerek, “Böyle bir durumda kadınlara ticaret yaptırmamak israftır” dedi.

Başarılı kadınların hikayelerine bakıldığı zaman güçlü bir mücadele örneği görüldüğünü vurgulayan Başkan Şahin, “Bu nedenle biz ALTSO Yönetimi olarak kadın ve genç girişimci kurullarını destekliyoruz. Oda tarihinde ilk kez yönetim kurulunda bir bayana yer verdik. Banu Okan Kavukçu arkadaşımız 1991 yılında kurulan odamızın ilk yönetim kurulu üyesidir. Bu sayıyı yükseltmek için yine de üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Kadınlarımız, hem eş, hem üreten kadınlar olarak inanın erkeklerden çok daha üstünsünüz. Bu yönünüzle değerlendirme yaparsak erkeklerin sizin kadar güçlü olmadığını görürüz. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de son derece güvendiği kadınlarımıza bizler de güveniyoruz. Kadınsız başarı olmaz. Nasıl tek bacaklı bir at koşamıyorsa, nasıl ki tek kanatlı bir uçak uçamıyorsa kadınları bazı haklardan mahrum kalmış ülkelerde gelişemez, yükselemez. Ben bu düşüncelerle ödül alan tüm hanımefendileri kutluyorum. Başarılarının da devamını diliyorum” dedi.

Başkan Şahin’den sonra söz alan Antalya İl kadın Girişimciler Kurulu icra Komitesi Başkan Yardımcısı Özlem Öz Kural da bugüne kadar yaptıkları çalışmalar, kurulunun amaç ve hedeflerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Öz Kural, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e de kadın girişimcilere verdiği önem nedeniyle teşekkür etti.

TOBB Antalya Kadın Girişimiler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu da törende yaptığı konuşmada kadın girişimciler kurulunun geçmişi ve geleceği hakkında katılımcılara önemli bilgiler aktardı.

 
Foto Galeri

GİRİŞİMCİ KADINLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
GİRİŞİMCİ KADINLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
GİRİŞİMCİ KADINLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ