Foto Galeri

KOSGEB KREDİ DESTEĞİ UYGULAMASI TANITIM TOPLANTISI

6238

100 BİN İŞLETMEYE 2,5 MİLYAR KREDİ UYGULMASI DEĞERLENDİRİLDİ
   
KOSGEB Kredi desteği uygulaması bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı 04.12.2009 Saat:16.00’da Odamız konferans salonunda yapıldı. Toplantıya konuşmacı olarak KOSGEB Denizli İş Geliştirme Merkezi Müdürü Kemal BİLDİŞ ve KOSGEB Antalya Sinerji Odağı Yöneticisi Öğ Gör Şükrü Yıldız katıldı.

ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, açılışta yaptığı konuşmada, KOSGEB’in Nisan ayından önce sadece imalat sektörüne destek veren bir yapıda iken Nisan 2009 dan itibaren tüm KOBİ’ lere destek veren bir yaapıya kavuştuğunu belirterek bu durum yılardır özlediğimiz ve beklediğimiz bir durum olduğunu söyledi. Aydoğan ‘’’ KOSGEB de yaşanan bu değişiklik nedeni ile Alanya da etkin bir duyuru ve bilgilendirme çalışması yaptık. KOSGEB in imalat dışı sektörlere ilk desteği olan kredi faiz desteği uygulamasına bölgemizden maksimum katılım olması için çalıştık. Bu çalışmalar sonuda şu anda KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve onaylı firma sayısı 1340 a ulaşmıştır. Başvuru yapıp onay safhasında olan veya henüz evraklarını tamamlayanlarla birlikte bu sayının 2000 le geldiğini görüyoruz. Bu yoğun çalışmada bizlere destek olan ve her zaman yanımızda olan KOSGEB denizli İGEM müdürü Kemal BİLDİŞ beye, Antalya KOSGEB Yöneticisi Şükrü YILDIZ beye ve gece gündüz demeden son bir aydır yoğun çaba harcayan Odamız bünyesindeki Alanya KOSGEB Sinerji Odağı sorumlusu Yaşar EFE’ye hepiniz adına teşekkür ediyorum’’ dedi   BİLDİŞ: ”ALANYA’DAN BİN KOBİYE 25.000.000. TL KREDİ DESTEĞİ SAĞLANACAK”
KOSGEB Denizli İş Geliştirme Merkezi Müdürü Kemal BİLDİŞ de konuşmasında KOSGEB’in Alanya’daki faaliyetlerindeki başarısından rakamlar vererek söz ederken bu başarıda büyük pay sahibi olan ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan’a teşekkür etti. 100 Bin işletmeye 2,5 milyarlık kredi sağlanması konusunda ALTSO bünyesinde başvuruların kabul edildiğini hatırlatan Bildiş, bugüne kadar Alanya KOSGEB Sinerji Odağına yapılan 1340 başvurudan tamamının onaylandığına dikkat çekti. Bu başvurulardan 1000 firmanın kredi desteğinden faydalanacağı müjdesini veren Bildiş, sadece kredi ile kalmayan diğer destekler içinde KOSGEB veri tabanına kayıt olunması gerektiğini bu nedenle bu süreçte kredi alamamış firmaların da en azından KOSGEB veri tabanına kayıtlarını yaptırmış olmalarının önemine değindi.

ALANYA’DA KOSGEB VERİ TABANINA 5000 FİRMANIN KAYIT OLMASINI HEDEFLİYORUZ.
Bu firmaların sayısını kısa süre içinde Alanya da 5000 e çıkarmayı hedeflediklerini de sözlerine ekleyen Bildiş, burada başta ALTSO başkanı olmak üzere tüm Oda başkanlarının destek vermesini istedi. Bu yüksek oranın sağlanmasında Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleri ile Alanya’nın “Pilot Bölge” seçilmesinin büyük payı olduğuna işaret eden Bildiş, sizlerin ilgisi oldukça bizler sizin yanınızda olamaya devam edeceğiz dedi. Daha sonra toplantıya katılan üyelerin kredi uygulamasında karşılaştıkları sorun ve önerileri dinleyerek gerekli cevapları veren Bildiş, KOSGEB olarak her zaman kendilerini arayabileceklerini ve ulaşabileceklerini belirtti.
Toplantının sonunda ALTSO Yönetim kurulu başkanı Kerim Aydoğan tarafından KOSGEB desteklerinin bölhemizde tanıtılması ve yaygınlaşması için çalışma ve desteklerinden dolayı KOSGEB Denizli İş Geliştirme Merkezi Müdürü Kemal BİLDİŞ ve KOSGEB Antalya Sinerji dağı yöneticisi Öğ Gör Şükrü Yıldız’a oda ve Alanya adına birer teşekkür plaketi takdim etti.
Toplantının ardından da ikili görüşmelerle üyelerin uygulama ile ilgili soruları cevaplandı.

* KOSGEB KREDİ DESTEK UYGULMASI HAKINDA BİLGİ İÇİN tıklayınız…
Foto Galeri

KOSGEB KREDİ DESTEĞİ UYGULAMASI TANITIM TOPLANTISI