Foto Galeri

MECLİS VE KOMİTE ÜYELERİ BİLGİLENDİRİLDİ

739

ALTSO Mart ayı olağan meclis toplantısı ve müşterek komiteler toplantısı gerçekleştirildi.

ALTSO Yönetim Kurulu Faaliyetleri ile ilgili meclis toplantısında bilgiler veren Başkan Erdem, “Alanya’mız için yurt dışında önemli temaslarda bulunduk. Turizm, emlak, ulaşım, eğitim gibi alanlarda Alanya’mızı tanıtıp, yabancı iş insanlarını Alanya’mıza yatırım yapmaya davet ettik” dedi.

Meclis toplantısında, ALTSO’nun da iştirakçisi olduğu ALİDAŞ’ın sermaye artışı konusu da görüşüldü. ALTSO Meclisi, ALTSO’nun da sermaye artışını kabul etmesine oy birliğiyle karar verdi.

Başkan Erdem, “Meclisimizin bu karar ile odamızın ALİDAŞ’daki 10,47’lik payını koruduğumuzu, daha da önemlisi ALTSO’nun misyonu ve geçmişten gelen sorumluluğunu yerine getirdiğini düşünüyoruz” dedi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası(ALTSO) Mart ayı olağan meclis toplantısı ve müşterek komiteler toplantısı 28 Mart 2023 Salı günü gerçekleştirildi.

Açılış, yoklama ve mazeretlerin görüşülmesinin ardından meclis üyelerine hitap eden ALTSO Başkanı Eray Erdem, ALTSO Yönetim Kurulu Faaliyetleriyle ilgili bilgiler aktardı.

‘ALANYA’MIZI TANITTIK’

Almanya ve Rusya’ya gerçekleştirilen KOSGEB destekli iş gezilerinde Alanya’nın tanıtımı için çalıştıklarını ifade eden Başkan Erdem, “Almanya ve Rusya’da önemli temaslarda bulunduk. Çok sayıda ziyaret gerçekleştirip, ikili görüşme yaptık. İş insanlarını Alanya’mıza yatırım yapmaya davet ettik” dedi.

Başkan Erdem, Alanya-Gazipaşa Havalimanı’nın kapasitesinin arttırılması ile ilgili de yurt dışında önemli görüşmelerde bulunduklarını ifade etti.
Alanya’daki üniversiteler ile Kazan Devlet Üniversitesi arasında işbirliği yapılması için de Kazan Devlet Üniversitesi’ni ziyaret ettiğini açıklayan Başkan Erdem, “Öğrenci değişimi, karşılıklı staj imkânı konusunda Rektör Yardımcımızla görüş alışverişinde bulunduk. Planlarımız arasında her iki üniversitenin akademik personelinin de tecrübelerini paylaşmaları ve ortak projelere imza atmalarının önemini vurguladık. Zaman içerisinde ALKÜ ve Alanya Üniversitelerimizin desteği ile sürecin devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

Başkan Erdem, meclis toplantısında ayrıca komite toplantıları, eğitim seminerleri, ALTSO Tiyatro Kulübü faaliyetleri konusunda da meclis üyelerini bilgilendir.

MÜŞTEREK KOMİTELER TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Meclis toplantısının ardından yılda iki kez yapılan Müşterek Komiteler toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya ALTSO Başkanı Eray Erdem’in yanı sıra çok sayıda komite üyesi katıldı.
Toplantı’nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Erdem, yılda iki kez müşterek komiteler toplantısı yapıldığını dikkat çekerek, bu toplantıların öneminden bahsetti.

Başkan Erdem’in ALTSO yönetiminin yaptığı faaliyetleri ve çalışmaları anlatmasının ardından komite üyeleriyle görüş alışverişi yapıldı ve Alanya ekonomisi için yapılması gereken konular masaya yatırıldı.
Foto Galeri

MECLİS VE KOMİTE ÜYELERİ BİLGİLENDİRİLDİ
MECLİS VE KOMİTE ÜYELERİ BİLGİLENDİRİLDİ