Foto Galeri

BÜYÜKELÇİ OLLİNG’DEN ALTSO’YA ZİYARET

3258

Danimarka’nın Ankara Büyükelçisi Svend Olling, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i ziyaret etti.

Ziyarette, Danimarka’nın Alanya Fahri Konsolosu ve ALTSO Meclis Başkanı Metin Atalay’da hazır bulundu. İki ülke arasındaki işbirliği konularının görüşüldüğü ziyarette Başkan Şahin Alanya’nın ekonomik yapısı konusunda büyükelçiye bilgi verdi, olası işbirliği konularına değinildi.

 

İki ülke ilişkilerinin son dönemde gayet iyi olduğuna değinen Büyükelçi Olling, “Ülkemiz ile Türkiye arasındaki iyi ilişkilerinin geliştirilerek devam etmesinden yanayız” dedi. Alanya’yı çok beğendiğini de belirten Büyükelçi Olling, “Şehrinizi gezme fırsatı yakaladım. Burası çok güzel bir şehir. Başta Avrupalılar olmak üzere dünyanın neredeyse dört bir yanından gelen insanların mülk alması da bunun en büyük işareti ” dedi.

ŞAHİN: “TARIM, TURİZM VE İNŞAAT ALANYA’NIN LOKOMOTİFLERİ”

Alanya’nın ekonomik yapısı hakkında Büyükelçi Olling’e bilgiler aktaran Başkan Şahin, turizm, tarım ve inşaat sektörlerinin Alanya’nın lokomotifleri olduğunu söyledi. ALTSO’nun yurt dışına düzenlediği iş gezilerinden de bahseden Başkan Şahin, “Üyelerimizin isteği doğrultusunda KOSGEB destekli iş gezileri düzenliyoruz. İş gezilerimize katılan üyelerimiz yurt dışında yapılan üretimi inceleme fırsatı yakalayıp, son teknolojiyle yapılan çalışmaları yerinde görüyorlar” dedi.

Başkan Şahin, ALTSO Yönetim Kurulu faaliyetleri hakkında da Büyükelçi Olling’e çeşitli bilgiler aktardı.

Yapılan konuşmaların ardından, Başkan Şahin, Büyükelçi Olling’e, Mahperi Sultan’ın minik heykelinden ve Alanya’yı tanıtıcı argümanlar hediye etti.
Büyükelçi Olling, ALTSO’dan ayrılmadan önce ALTSO Hizmet Binası’nda yer alan departmanları da ziyaret etti.


ETİKET


Foto Galeri

BÜYÜKELÇİ OLLİNG’DEN ALTSO’YA ZİYARET