Foto Galeri

GURUR MECLİSİ

2856

ALTSO MECLİSİ KIRMIZI-BEYAZ

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Temmuz ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Salona mehter marşı eşliğinde giren meclis üyeleri, toplantının başında da demokrasi şehitleri için bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı okudu.

Toplantıda konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Demokrasimizi kesintiye uğratmak isteyen hain darbecilere karşı ilk dakikalarda tepkimizi koyup, sokaklara indik. Odamızı açarak, üyelerimize bilgilendirme mesajı attık. Dik durduk. Başkomutanımızın emirlerine olayın başından itibaren harfiyen riayet ettik. İş dünyası olarak ülkemizin birliği, demokrasimiz, yargı ve eğitimin yanı sıra ekonomimizin de geleceği için kısa adı FTÖ olan bu alçak silahlı terör örgütünün en ağır biçimde cezalandırılmasını talep ediyoruz. ” dedi.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Temmuz ayı olağan meclis toplantısı, 26 Temmuz 2016 Salı günü gerçekleştirildi. ALTSO Yönetimi tarafından her meclis üyesine ay yıldızlı tişört hediye edilirken, toplantı salonuna meclis üyeleri mehter marşı eşliğinde girdi.
Toplantıda ilk olarak, demokrasi şehitleri adına istiklal marşı ve bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirilirken, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, yönetim kurulu faaliyetlerini konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi.

ŞAHİN: “DARBE GİRİŞİMİ, KAHRAMANCA DİRENİŞLE SON BULDU”

15 Temmuz günü Fetullahçı Terör Örgütü tarafından milli iradeye karşı kirli oyunlar oynandığını vurgulayan Başkan Şahin, “Emirlerini milletimizin iradesinden değil, hain şebekelerden alan cuntacıların darbe girişimi olarak başlayıp Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalamak ve masum vatandaşlara ateş açmak gibi korkunç terörist saldırılara dönüşen eylemleri, devletimizin ve milletimizin kahramanca direnişi ve başarılı operasyonlarla son buldu” dedi.

ŞAHİN: “MİLLİ İRADE BAYRAMI”

15 Temmuz tarihinin Türkiye değil dünya tarihine geçecek milli irade bayramı olduğuna değinen Başkan Şahin, “Bu süreçte, öncelikle Cumhurbaşkanımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakanımız ile hükümetimizin kararlılığı halkımıza cesaret verdi. Bizde oda olarak tepkimizi hemen koyduk. Demokrasimize sahip çıktık” dedi.

ŞAHİN: “DEMOKRASİ NÖBETÇİLERİNE KAVURMA-PİLAV İKRAMI”

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından ülkemizde faaliyet gösteren 365 oda ve borsa ile ortak açıklama yaptıklarına vurgu yapan Başkan Şahin, “Ülkemizde yer alan bütün oda ve borsayla, ortak tepkimizi koyduk. Demokrasimizin yanında olduğumuzu bir kez daha belirttik. O günden bu yana oda personelimizle, yönetim ve meclis üyelerimizle birlikte demokrasi nöbeti tutuyoruz. Ayrıca demokrasi nöbetçilerimize de kavurma-pilav ikram ettik. Onların yanında olduğumuzu bir kez daha bu şekilde belirttik” dedi.

ŞAHİN: “ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Turizm sezonunun kötü gitmesinden dolayı esnafların da zor durumda kaldığını belirten Başkan Şahin, “Esnafımız zor günler geçiriyor. Bu kapsamda çalışmalarımız oldu. Oda başkanlarımızla toplantılar gerçekleştirdik. Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’i ziyaret ettik. Çeşitli vergiler konusunda kolaylık istedik. Sağolsun belediye başkanlarımız mevzuat çerçevesinde vergi kolaylığı sağlayacakları hususunda yardım sözü verdiler” dedi.

ŞAHİN: “TALEPLERİMİZİ İLETTİK”

Turizm Bakanı Nabi Avcı ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da yer aldığı dar çerçeveli Turizm Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na Esnaf Odası Başkanı Nuri Demir ile birlikte katıldığını aktaran Başkan Şahin, “Bakanlarımıza esnafımızın taleplerini ilettik. Üyelerimizi rahatlatacağını düşündüğümüz konularda bakanlarımızdan destek istedik” dedi.

Başkan Şahin, Antalya Valiliği görevine geçtiğimiz ay başlayan Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na da bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ifade ederek, fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.
ALTSO’nun geleneksel iftarını da 01 Temmuz günü Park Alanya’da gerçekleştirdiklerine vurgu yapan Başkan Şahin, meclis üyelerini diğer faaliyetler konusunda da bilgilendirdi.
Toplantının ardından meclis üyeleri oda girişinde hatıra fotoğrafı çektirdi.
Foto Galeri

GURUR MECLİSİ
GURUR MECLİSİ