ŞAHİN’E GÖRKEMLİ KARŞILAMA

2894

“BULANIK SUDA BALIK AVLAMAK İSTEYENLERİN KUMPASI BOZULDU”

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, 15 Temmuz hain silahlı darbe girişimi sonrası yaşananlar konusunda kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla çalışma arkadaşlarının, iş dünyası temsilcilerinin ve basın mensuplarının katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi.

Yoğun ve coşkulu bir kalabalık tarafından omuzlarına Türk Bayrağı asılarak karşılanan ALTSO Başkanı salonu hınca hınç dolduran kalabalığın sevgi gösterileri eşliğinde konuşmasını yaptı.
Demokrasi şehitlerinin ruhuna ve gazilerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye çıkan Şahin’in konuşması da sık sık alkışlarla kesildi. Salonu dolduran kalabalığın ellerinde Türk Bayrağı ile dinlediği Şahin’in konuşmasının tam metni ise şöyle;

HEPİNİZİ EN İÇTEN DUYGULARIMLA HASRETLE MUHABBETLE SELAMLIYORUM.
BİLDİĞİNİZ GİBİ ÜLKEMİZ GÜNDEMİNİN ÇOK HIZLI DEĞİŞTİĞİ BİR SÜRECİ HEP BERABER YAŞADIK.
ÜLKEMİZİN DE İÇİNDE BULUNDUĞU COĞRAFYADA YAŞANAN OLAYLAR, GEÇTİĞİMİZ YIL RUSYA’DA YAŞANAN RUBLE KRİZİ, BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ÜLKEMİZDEKİ EYLEMLERİ VE RUS UÇAĞININ DÜŞÜRÜLMESİ İLE EKONOMİMİZDE YAŞANAN SIKINTILARIN ETKİLERİNİ HER ANLAMDA SONUNA KADAR HİSSETTİK.
TAM OLARAK YAŞANILAN BU OLAYLARIN OLUMSUZ EKONOMİK ETKİLERİNİ ATLATAMAMIŞKEN ÜLKEMİZ, 15 TEMMUZ GECESİ MİLLİ İRADEMİZE KARŞI KİRLİ OYUNLAR OYNAYAN VE KISA ADI FETÖ OLAN FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ’NÜN HAİNCE, ALÇAKÇA SAHNELEMEYE ÇALIŞTIĞI SİLAHLI DARBE GİRİŞİMİNE TANIK OLDU.
EMİRLERİNİ MİLLETİMİZİN İRADESİNDEN DEĞİL, HAİN ŞEBEKELERDEN ALAN CUNTACILARIN DARBE GİRİŞİMİ, MAALESEF MASUM VATANDAŞLARA ATEŞ AÇMAK VE GAZİ MECLİSİMİZİ BOMBALAMAK GİBİ KORKUNÇ TERÖRİST SALDIRILARA DÖNÜŞTÜ.
AMA HESAPLAYAMADIKLARI, TARİHTE DE ÖRNEĞİNE ANCAK BİZİM ÜLKEMİZDE RASTLANABİLECEK BİR HUSUS VARDI..
EVET BU HAİNCE PLANLANMIŞ SİLAHLI DARBE GİRİŞİMİ, TANKIN, TOPUN, UÇAĞIN, HELİKOPTERİN, TÜFEĞİN KARŞISINA SADECE VE SADECE İMANIYLA, İNANCIYLA, YÜREĞİYLE DİKİLEN AZİZ MİLLETİMİZİN KAHRAMANCA DİRENİŞİ VE DEVLETİMİZİN BAŞARILI OPERASYONLARI İLE SON BULMUŞTUR.
MİLLETİMİZ, KENDİSİNE BİÇİLEN KEFENİ TERZİSİNE GİYDİRMİŞTİR.
ALANYA TİCARET VE SANAYİ ODASI, BU HAİN SİLAHLI DARBE GİRİŞİMİNİN HENÜZ İLK DAKİKALARINDAN İTİBAREN EMSALİNE RASTLANMAZ BİR KARARLILIKLA, CESUR MİLLETİMİZİN VE MİLLİ İRADEYİ ARKASINA ALAN SEÇİLMİŞ MEŞRUU HÜKÜMETİN YANINDA YER ALMIŞTIR.
DEĞERLİ ARKADAŞLARIM,
KORKUNUN İNSANLARI ESİR ALMASINA İZİN VERMEMEK ADINA SİLAHLI DARBE GİRİŞİMİNİN DUYULMASI İLE BİRLİKTE ODAMIZI AÇIP ALDIĞIMIZ BAYRAKLAR İLE MEYDANLARA İNDİK. ATATÜRK ANITI’NA DEV BAYRAKLARIMIZI ASTIK.
SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ ÜZERİNDEN AÇIK BİÇİMDE EN BAŞINDAN MİLLİ İRADEYE VE DEMOKRASİMİZE OLAN BAĞLILIĞIMIZI DA İFADE EDEREK BU HAİN CUNTACILARA MEYDANI BIRAKMAYACAĞIMIZI İLAN ETTİK.
BUNUNLA DA KALMAYIP ZAMAN KAYBETMEDEN ATTIĞIMIZ MESAJ İLE TÜM ÜYELERİMİZİ DEMOKRASİMİZE SAHİP ÇIKMA ADINA MEYDANLARA DAVET ETTİK.
15 TEMMUZ GECESİ, KARANLIK GÜÇLERİN EL UZATTIĞI İRADESİNE SAHİP ÇIKMAK İÇİN MEYDANLARI DOLDURAN, SADECE SAHİP OLDUĞU İNANCI VE İMANIYLA TANKLARIN ÜZERİNE ÇIKAN KAHRAMAN MİLLETİMİZ YALNIZCA DARBE GİRİŞİMİNİ PÜSKÜRTMEKLE KALMAMIŞTIR.
AYNI ZAMANDA “TÜRKİYE” DE DARBE” DEYİMİNE DE EN BÜYÜK DARBEYİ VURMUŞTUR.
DARBEYE CÜRET EDENLERE NASIL DARBE YAPILACAĞINI BÜTÜN DÜNYAYA EN GÜZEL ŞEKİLDE GÖSTERMİŞTİR.
DEĞERLİ DOSTLARIM,
SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ OLAN FETÖ’NÜN MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİMİZE YÖNELİK AŞAĞILIK DARBE GİRİŞİMİ İLE EYLEMLERİNİN ARTTIĞI BİR DÖNEMDE ŞAHSIMIN GÖZALTINA ALINMASI EMİNİM Kİ BENİM KADAR SİZLERİ DE OLDUKÇA ŞAŞIRTMIŞTIR.
VATANIMA, MİLLETİME HİZMET YOLUNDA TARAFI BELLİ OLAN ŞAHSIM, “OLAĞANÜSTÜ HAL” KURALLARININ GEÇERLİ OLDUĞU BU ZAMAN DİLİMİNDE İÇİ BOŞ BİR İHBAR, BİR İFTİRA NEDENİYLE YAKLAŞIK BİR HAFTA HÜRRİYETİNDEN YOKSUN BIRAKILMIŞTIR.
BU SÜREÇTE İFTİRA SAHİPLERİNİN ÖZELLİKLE OLAĞANÜSTÜ HALDEN YARARLANMAK İSTEDİKLERİ SON DERECE AÇIKTI. AKSİ BİR ZAMAN DİLİMİNDE BU İFTİRALARIN HİÇBİR ŞEKİLDE CİDDİYE ALINMAYACAĞINI ÇOK İYİ BİLİYORLARDI.
AÇIKÇASI BULANIK SUDA BALIK AVLAMAYA ÇALIŞTILAR.
ÇAMUR AT İZİ KALSIN DEDİLER.
AMA ŞÜKÜRLER OLSUN RABBİM ÇOK KISA SÜREDE BANA, YENİDEN SİZLERİN KARŞISINA ÇIKMAYI NASİP ETİ.
TARAFIMIN BELLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİM. EVET DEĞERLİ DOSTLARIM, BENİM TARAFIM BELLİDİR.
BENİM TARAFIM, HEPİNİZİN DE BİLDİĞİ GİBİ AZİZ MİLLETİMİZİN VE DEVLETİMİZİN VE BAŞKOMUTANIMIZIN TARAFIDIR.
BUNU DA BENİ TANIYAN SİZLER ÇOK NET BİLİRSİNİZ. SİZLERİ ASLA UTANDIRACAK BİR İŞİN İÇİNDE OMAYACAĞIMI, VATANIM VE AZİZ MİLLETİM İÇİN GÖZÜMÜ KIRPMADAN CANIMI FEDA EDECEĞİMİ HEPİNİZ BİLİRSİNİZ. BU MANADA HÜRRİYETİMDEN YOKSUN BIRAKILDIĞIM BİR HAFTA SÜRESİNCE SİZLERİN DUALARINI VE İYİ DİLEKLERİNİZİ HEP HİSSETTİM.
GÜCÜMÜ BENİ SEVENLERİN DUALARINDAN VE İYİ DİLEKLERİNDEN ALDIM.
ATILMAYA ÇALIŞILAN BU LEKENİN ÜZERİMİZDE DURMAYACAĞINI BİLİYORDUM.
YÜCE TÜRK ADALETİNE OLAN GÜVENİMİ, DEVLETİMİZİ YÖNETEN MİLLİ İRADEYE OLAN BAĞLILIĞIMI VE SADAKATİMİ ASLA KAYBETMEDİM.
İLK GÜNDEN ONLAR DA BU MESNETSİZ İDDİALARIN İÇİNİN BOŞ OLDUĞUNU GÖRDÜLER. ANCAK OLAĞANÜSTÜ HAL KURALLARI ÇERÇEVESİNDE İŞLERİNİ TİTİZLİKLE YAPMA GAYRETİ İÇİNDE OLDULAR.
ONLARIN BU GAYRETİ BİZİ BİR BEDEL ÖDEMEK ZORUNDA BIRAKMIŞ OLABİLİR AMA BU BEDELİ ÖDEMEKTEN DE ASLA KAÇMADIK VE KAÇMAYIZ.
BAŞIMIZI YÜCE TÜRK ADALETİ’NİN ÖNÜNDE EĞMEKTEN DE KAÇINMADIK, KAÇINMAYIZ.
BU SÜRECİ YAŞAMAMIZ GEREKİYORMUŞ DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ALIN YAZIMIZDA BU DA VARMIŞ. SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN DA DEDİĞİ GİBİ; “SAKIN KADER DEME, KADERİN ÜSTÜNDE KADER VARDIR. NE YAPSALAR BOŞ, GÖKLERDEN GELEN BİR KARAR VARDIR. GÜN BATSA NE OLUR GECEYİ ONARAN BİR MİMAR VARDIR”
BİZLER İNANÇLI İNSANLARIZ, ALLAH İÇİMİZDEKİ İNANCI İMANI DAİM KILSIN.
KIYMETLİ DOSTLARIM;
İFADE ETTİĞİM ÜZERE OLAĞANÜSTÜ HAL KURALLARININ GEÇERLİ OLDUĞU BU GÜNLERDE HER TÜRLÜ İHBAR CİDDİYETLE TAKİP EDİLMEKTEDİR.
SAYIN CUMHURBAKANIMIZ, SAYIN BAŞBAKANIMIZ VE SAYIN ADALET BAKANIMIZ DA ZAMAN ZAMAN BU KONUYA ATIFTA BULUNAN AÇIKLAMALAR YAPIYORLAR.
BELKİ BU ALÇAK FETÖ ÖRGÜTÜ MENSUPLARIYLA BERABER BAZI VATANSEVER EVLATLARIMIZ DA GÖZALTINA ALINMAKTADIR.
BEN SÜREÇ İÇERİSİNDE VARSA BU TÜR KİŞİLERİN EN KISA SÜREDE BİZLER GİBİ SERBEST BIRAKILACAKLARINA İNANIYORUM.
İFTİRA TEK YÖNLÜ OLDUĞU ZAMAN BİR YIKIM VE YOK EDİŞTİR. KARŞILIKLI OLDUĞU ZAMAN İSE KAOSTUR. İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ OLAĞANÜSTÜ HAL DURUMU DA MAALESEF BU YIKIM VE KAOS ORTAMININ YARATILMASI İÇİN FIRSATÇILARA DEĞİŞİK OLANAKLAR SAĞLAMAKTADIR.
BU OLAĞANÜSTÜ HAL DURUMUNDAN YARARLANMAYA ÇALIŞAN KALBİ KARA FIRSATÇILARLA, VATANINI MİLLETİNİ BİLE SATABİLECEK KADAR ŞUURSUZCA HAREKET ETMEKTEN ÇEKİNMEYECEK KİŞİLER İLE KARŞILAŞMAK MAALESEF MÜMKÜN..
MEVLAM HEPİMİZİ HER TÜRLÜ İFTİRADAN BU KALBİ KARA FIRSATÇILARDAN KORUSUN.
YAŞADIĞIM BU BİR HAFTALIK OLAĞANÜSTÜ GELİŞMELER SÜRESİNCE HER ZAMAN METANETİMİ KORUMAYA ÇALIŞTIM. DELİK KAPTA SUYUN DURMAYACAĞINI AKLIMDAN HİÇ ÇIKARMADIM.
TARAFIMA ATILAN MESNETSİZ İFTİRALARIN ASILSIZLIĞININ ORTAYA ÇIKMASINI SABIRLA YÜZÜMÜ EKŞİTMEDEN BEKLEDİM.
GERÇEKTEN YAŞADIĞIMIZ ÇOK BÜYÜK BİR İFTİRANIN SONUCUYDU VE BUNU TÜM DEVLET BÜYÜKLERİMİZ, YETKİLİLER DE AÇIK BİR ŞEKİLDE GÖRDÜ. BU YAŞADIKLARIMIZ BU SÜREÇTE TOPLUMUN HUZURU İÇİN BU TÜR İFTİRALARIN, HAKSIZLIKLARIN ÖNÜNE GEÇİLMESİ GEREKLİLİĞİNİ DE ORTAYA ÇIKARMIŞTIR.
YAPILAN OPERASYON GEÇMİŞ DÖNEMLERDE ERGENEKON, BALYOZ, ŞİKE GİBİ GÖRDÜĞÜMÜZ KLASİK FETÖCÜ POLİSLERİN TAKDİĞİDİR. BİR TAKIM DİJİTAL VERİLER EKLENEREK BİRİLERİNİN HAYATI KARARTILMAK İSTENMİŞTİR.
BENİM HAKKIMDAKİ İSNATLARDA, AYNI O DÖNEMDEKİ GİBİ KİMİN GÖNDERDİĞİ BELLİ OLMAYAN, DİJİTAL ORTAMDAN GÖNDERİLEN ELEKTRONİK POSTA İLE BAŞLATILMIŞ VE AYNI ŞEKİLDE HAYATIM DA KARARTILMAYA ÇALIŞILMIŞTIR.
BAHSETTİĞİM BU İHBAR VE EKLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE İNCELENDİĞİNDE İHBARIN EKİNİN BİLE İHBAR TARİHİNDEN ÖNCE DÜZENLENDİĞİ ANLAŞILACAKTIR.
BENİM YAŞADIĞIM BU SOMUT ÖRNEĞİN, ÜLKEMİZDE İLLER BAZINDA SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİNİN BULUNDUĞU BİR KOMİSYON KURULMASINI GÜNDEME GETİRMESİ DE OLDUKÇA ÖNEMLİ VE MUTLULUK VERİCİ BİR GELİŞME OLMUŞTUR.
DEĞERLİ DOSTLARIM;
YAŞADIĞIMIZ BU SÜREÇ BİZLERİN HİZMET AŞKINDA AZALMA OLMASINA NEDEN OLMADI. YEL KAYADAN SADECE TOZ ALIR… KALDIĞIMIZ YERDEN VAR GÜCÜMÜZLE PROJELERİMİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ.
BELKİ BU ASILSIZ İHBARLARDA BULUNAN İFTİRA SAHİPLERİ BİZLERİ, SİZLERDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE ÇIKTIĞIMIZ HİZMET YOLUNDAN DA KOPARMAK İSTEMİŞ OLABİLİRLER.

BİRİLERİ MAALESEF ALANYA’MIZA BU KADAR HİZMETİN GELMİŞ OLMASINI HAZMEDEMEMİŞ OLABİLİRLER.
YENİDEN SİYASETİ İNŞAA EDEREK GÜNDEME GELMEK İSTEMİŞ OLABİLİRLER.
MALUM SEÇİMLERE ÇOK FAZLA BİR ZAMAN KALMADI. BİZLERİN GÖZALTINA ALINMA ZAMANLAMASININ DA BU AÇIDAN OLDUKÇA MANİDAR OLDUĞUNU SÖYLEMEMİZ MÜMKÜN.
HERŞEYE RAĞMEN, TÜM ZORLUKLARA RAĞMEN YAŞADIĞIMIZ BU OLAY BİZLERE DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZU DA GÖSTERDİ.
ZAMAN HERŞEYİN İLACI.
ÇOK ŞEY BİLİYORUZ AMA ALANYA’MIZIN MENFAATLERİ İÇİN ŞU ANDA BU KADARINI SİZLERLE PAYLAŞMAYI UYGUN GÖRÜYORUM. YERİ VE ZAMANI GELDİĞİNDE İFTİRA SAHİPLERİNİN DE YÜCE TÜRK ADALETİ’NE HESAP VERECEĞİNE İNANIYORUM.
SÖZLERİME SON VERMEDEN ÖNCE BANA GÜVENEN, ALNIMIZA SÜRÜLMEK İSTENEN LEKEYE KARŞI YANIMIZDA DİMDİK DURAN, BİZLERDEN EN KÜÇÜK ŞÜPHESİ BULUNMAYAN, BANA GÜVENEN BÜYÜKLERİMİZE,
BERABER ÇIKTIĞIMIZ BU YOLDA BENİ HİÇ YALNIZ BIRAKMAYAN YOL ARKADAŞLARIMA,
GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATAN CENGAVER AVUKATLARIM SAYIN GAMZE GARGI ÇOLAK VE SAYIN FATİH BARCIN’A, AİLEME, ODAMIZ ÇALIŞANLARINA, SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN DESTEĞİNİ DOSTA DÜŞMANA GÖSTERMEKTEN ÇEKİNMEYEN TÜM SEVENLERİME,
BU İŞİN KUMPAS OLDUĞUNU ANLAYAN YARGI MENSUPLARINA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.
DEĞERLİ DOTSLARIM,
BİZLER BU YOLA BAŞKOYARKEN KAZANAN VE PAYLAŞAN ALANYA İÇİN YOLA ÇIKTIK.
EKİBİMİZ ALANYA, HEDEFİMİZ GÜÇLÜ ALTSO DEDİK.
ALANYA TİCARET VE SANAYİ ODASI OLARAK DEMOKRASİ DÜŞMANLARINA KARŞI İLK GÜNDEN BUGÜNE KADAR GÖSTERDİĞİMİZ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDEKİ KARARLI VE DİK DURUŞUMUZDAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİMİZİ,
ÜLKEMİZİN BİRLİĞİNE, KARDEŞLİĞİMİZE VE DEMOKRASİMİZE KARŞI OLANLARIN KARŞISINA SONUNA KADAR DİKİLMEYE DEVAM EDECEĞİMİZİ,
GÜCÜNÜ SANDIKTAN, YETKİYİ MİLLETTEN ALMAYAN HİÇ BİR İRADEYİ KABUL ETMEYEN DURUŞUMUZUN BOZULMASI İÇİN OYNANAN HER TÜRLÜ KİRLİ OYUNA KARŞI MÜCADELEMİZİN SEKTEYE UĞRAMASINA ASLA İZİN VERMEYECEĞİMİZİ,
GÖZÜ DÖNMÜŞ FIRSATÇILARIN VATANIMIZA MİLLETİMİZE HİZMET ETMEMİZİ ENGELLEYİCİ SALDIRILARINA SEBATLA DİRENMEYE DEVAM EDECEĞİMİZİ,
ODAMIZI KAOSA SÜRÜKLEMEK İSTEYENLERİN TUZAĞINA DÜŞMEYECEĞİMİZİ,
BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİREREK ÇIKTIĞIMIZ BU SÜREÇTEN ALANYA TİCARET VE SANAYİ ODASI OLARAK BİZİ BİZ YAPAN, BİZİ AYAKTA TUTAN UNSURLARI UNUTMADAN DEMOKRASİDEN, MİLLETİMİZDEN, DEVLETİMİZDEN YANA OLMAYA DEVAM EDEREK DAHA FAZLA ÇALIŞARAK DAHA FAZLA ÜRETERECEĞİMİZİ,
BAŞTA ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ OLMAK ÜZERE ALANYA İÇİN DAHA BÜYÜK BİR AZİMLE ÇALIŞACAK VE TÜRKİYE’Yİ BÜYÜK HEDEFLERİNE TAŞIMA YOLUNDA KATKI SAĞLAYACAĞIMIZI,
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN “HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR” SÖZÜNÜ HEP AKLIMIZDA TUTARAK; ÜLKEMİZ, ALANYAMIZ İÇİN DURMADAN ÇALIŞMAYA, ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİMİZİ SİZLERİN DE ARACILIĞIYLA DOSTUN DÜŞMANIN BİLMESİNİ İSTİYORUM.
BİZLER HER ZAMAN KENDİ İTİBARIMIZI BU BÜYÜK ALANYA TİCARET VE SANAYİ ODASI AİLESİNİN İTİBARI, ODAMIZIN İTİBARINI DA ALANYA’ MIZIN İTİBARI OLARAK GÖRDÜK.
ALANYA TİCARET VE SANAYİ ODASI NE BU KENTİN SAKİNİ, NE DE SAHİBİDİR.
ALANYA TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİNDEN VE TOPLUMDAN ALDIĞI GÜÇ İLE VATANIMIZIN, MİLLETİMİZİN, DEVLETİMİZİN VE ALANYA’MIZIN HİZMETKARIDIR.
SÖZLERİME SON VERİRKEN BİR KEZ DAHA 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE YAD EDİYORUM. GAZİLERİMİZE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM. RABBİM YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN. ALLAH YOLUMUZU, BAHTIMIZI AÇIK ETSİN, BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DAİM KILSIN..
HER ZAMAN DEVLETİMİZİN VE BAŞKOMUTANIMIZIN EMRİNDEYİM.
MEHMET ŞAHİN
YÖNETİM KURULU BAŞKANI