Foto Galeri

MÜTHİŞ TANITIMA DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

5323

24-25 Nisan 2017 tarihlerinde Alanya’da ALTSO ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dünya Rus Medya Konferansı’na katkıda bulunan kişi ve kurumlara ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim ile Alanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ekaterina Gündüz tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Törende Rus Dernek Başkanı Ekaterina Gündüz de iki ülke işbirliğine katkıları nedeniyle ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e teşekkür plaketi vererek sürpriz yaptı. Gündüz, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in Alanya yararına olan her çalışmaya büyük destek verdiğini hatırlattı.

ŞAHİN; “SAYIN ÇAVUŞOĞLU’NA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ayrıca diğer organizasyonlarda olduğu gibi Alanya yararına yaptıkları her organizasyona teşrif eden Alanya’mızın Gururu Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na teşekkür etti. Şahin, “Sayın bakanımızın varlığı bu toplantının önemini hem  arttırdı hem de  uluslararası medyada daha fazla haberin yer almasını sağladı. Sayın Bakanımız misafirlerimiz ile bir araya geldiği akşam yemeğinde dünyaya çok önemli mesajları Alanya’dan verirken tek tük önyargıları da yıkarak iki ülke dostluğuna önemli katkı yaptı. Sayın Bakanımızın olumlu etkisini tüm katılımcılar konuşmalarında da ifade ettiler. Kendi ülkelerinde bakanlarla bu kadar samimi bir toplantı yapmakta zorlandıklarını dile getirdiler. Bakanımızın açıklamalarından çok etkilendiklerine bizzat şahit oldum. Bakanımız Rus gazetecilerin sorularını yanıtladı, onların kafasındaki soru işaretlerini giderdi. Bu açıdan da çok yararlı bir toplantı oldu İlk toplantımızda gazeteciler şöyle bir şey ifade etti. Litvanya’dan gelen bir gazeteci, Alanya Türkiye’nin güvenli olduğunu söyledi. Kendisine bir kez daha şükranlarımı sunmak istiyorum” dedi.

ŞAHİN, “PAHA BİÇİLEMEZ BİR TANITIM İMKANINI BAŞARIYLA KULLANDIK”

Öte yandan toplantıda gelen gazeteciler tarafından servis edilen haberlerden bir bölümü de sinevizyon ile katılımcılara izletildi. Rusya, Özbekistan, Kırgızistan, Letonya, Estonta, Litvanya, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Portekiz, İspanya, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Hollanda, ABD, Yunanistan, Bulgaristan ve Mısır başta olmak üzere Dünya’nın çeşitli ülkelerinden Rusça dilinde yayın yapan gazete küpürlerinin sergilendiği sinevizyon beğeni topladı. ALTSO başkanı Mehmet Şahin, “Bunlar şu anda elimize geçen haberler. Çok daha fazla haberin var olduğunu biliyoruz. Bunları da topluyoruz. Gerçekten bu gibi etkili tanıtımları arttırarak devam ettirmeliyiz” dedi.

ŞAHİN, “BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Başkan Şahin de birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaparak; “Herşey Alanya için. Birlik ve beraberlik içinde Alanya’mıza hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi

Bu organizasyonda işbirliğinin en güzel örneklerinden birinin yaşandığına dikkat çeken ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Uçak biletlerini Nihat ve Lyudmyla Tufan çifti karşıladı. Yine gelen 50 misafiri Numa Otel’de Hüseyin Gümrükçüler kardeşim ağırladı. Türkeli Taşımacılık Sahibi Hilmi Türkeli transfer işini gönüllü çözdü. Alper Yatçılık Sahibi Mustafa Yenialp ve Pınarbaşı Piknik Sahibi Mevlüt Yıldız kardeşimiz de yeme içme , gezdirme konusunda bizlere destek verdiler. Kendilerine örnek davranışları nedeniyle teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ALTSO Yönetim Kurulu Salonu’nda gerçekleştirilen törene, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Türkiye Gazeteciler Federasyonu(TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti(AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim, ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dünya Rus Medya Konferansı’na katkıda bulunan Alanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ekaterina Gündüz, ALPLER Yatçılık adına Hakan Yenialp, Numa Hotels adına Hüseyin Gümrükçüler, Pınarbaşı Piknik adına Mevlüt Yıldız, Türkeli Taşımacılık adına Hilmi Türkeli, Rest Yatırım Emlak adına da Nihat Tufan katıldı.

ŞAHİN, “PARİS’TEN SONRA ALANYA’MIZDA GERÇEKLEŞTİ”

Başkan Şahin, “Bir ağaç dikerseniz onun meyvesini almak çok önemli. Bugün biz bu ağacın meyvesini aldık. Dünyanın dört tarafında Alanya’mızın reklamı yapıldı. Bu organizasyonu Sayın Gündüz bana teklif ettiğinde kendisinden bir günlük süre istedim. Çünkü bayağı maliyetli bir projeydi. Geçen yıl aynı organizasyon Paris’te düzenlenmişti. Bu dünyadaki Rus gazetecilerin yılda bir kez bir araya geldiği bir toplantı. Bu toplantıyı Paris’ten sonra Alanya’da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

ŞAHİN’DEN TEŞEKKÜR

Başkan Şahin, ” Bu maliyetli bir organizasyondu. Başta Numa Hotels sahibi Hüseyin Gümrükçüler’e teşekkür ediyorum. Kendisi gazetecilerin ücretsiz konaklamasını sağladı. Alanya’mıza gelen Konsey Başkanı şehrin doğal, tarihi güzelliklerini gördükten sonra konsey başkanı 3 gün tatilini uzattı. Nihat-Lyudmyla Tufan çiftine de teşekkür ediyorum. Gazetecilerin uçak biletlerini kendileri sağladı. Hilmi Türkeli de Rus gazetecilerin taşımalarını sağladı. Alpler Yatçılık’ın katkısıyla gazetecileri denizde gezdirdik. Pınarbaşı Restoran’da yine gazetecileri ağırladık. Alanya denilince herkes elini taşın altına koydu. Çok güzel bir organizasyon oldu. Çok güzel bir tanıtım oldu. Dernek Başkanımız Gündüz’e de çok teşekkür ederim. Alanya’ya önyargılı gelen bir Yunan uyruklu gazetecinin ibadetle ilgili sorusuna Bakan Çavuşoğlu’ndan önce Gündüz yanıt verdi. Her zaman diyoruz ki Alanya’yı gören insan zaten vazgeçmez. Bunun en büyük örneği Alanya’da 37-38 bin yabancının gayrimenkul edinip burada yaşaması. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu organizasyonu hep birlikte yaptık. Alanya’ya hayırlı olsun. İnşallah yeni projelerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

GÜNDÜZ, “2 SENE KİMSE CİDDİYE ALMADI”

2 yıldır Dünya Rus Medya Konferansı’nı Alanya’da düzenlemeye çalıştığını aktaran Alanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ekaterina Gündüz,” Türkiye ve Rusya arasında kriz yaşandığı yıl biz UNESCO’da toplandık. Orada konuşma şansım oldu ve ben bir açıklama yaptım. Alanya’da toplantı yapılmasını teklif ettim. 2 senedir ben bu teklifle gidiyordum ama buna kimse buna ciddiye almıyordu. Ben ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e teklifimi ciddiye alıp, bu organizasyonu Alanya’da yapmamızı sağladığı için teşekkür ederim. Kendisi hemen bunun Alanya için önemli bir proje olduğunu gördü. TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim de destek verdi. Kendilerine çok teşekkür ederim” dedi.

DİM, “ALTSO ÖNCÜ BİR KURULUŞ”

Organizasyonun Alanya için büyük kazanç olduğuna değinen TGF Genel Başkan Vekili ve AGC Başkanı Mehmet Ali Dim ise, “Alanya için çok yararlı bir organizasyon oldu. Hatta forum bittikten sonraki süreçte özellikle Antalya merkezindeki gazeteci, hatta turizmci arkadaşlarımız bayağı bir sitem ettiler. En azından bir ayağı da bizde olmalıydı. Neden bir gün Side, Manavgat, Antalya’yı da gezdirmediniz gibi sitem de aldık. Kıskanılan bir organizasyon gerçekleştirdik. Bu bakımdan ben hem Gündüz’e öncülüğü için hem de ALTSO Yönetim Kurulu adına Başkan Şahin’e emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Mehmet bey büyük bir inisiyatif aldı. Alanya’da zaten bu organizasyonu yapacak olan kurum, kuruluş sayısı çok az. ALTSO bu bakımdan her zaman öncü bir kuruluş. Bu bakımdan bu bir başlangıç diye düşünüyoruz. 24 ülke dedik. İnşallah bu sayıyı arttıracağız. 100’e yakın ülkede Rus dili konuşan gazeteciler yaşıyor” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Dünya Rus Medya Konferansı’na katkıda bulunan kurumlara teşekkür plaketleri takdim edildi.

Alanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ekaterina Gündüz de organizasyona ev sahipliği yapan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’e,  plaket takdim etti.

 
Foto Galeri

MÜTHİŞ TANITIMA DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR
MÜTHİŞ TANITIMA DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR