Foto Galeri

TOBB’DAN ALTSO’YA 470 BİN TL

2563

TOBB’DAN ALTSO’YA 470 BİN TL

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Ağustos ayı olağan meclis toplantısı 23 Ağustos 2016 Salı günü, ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden ALTSO’ya 470 bin TL destek aldıklarını belirterek, “2006 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği odamıza, 87 bin 500 TL’lik bir destek yapmış. O günden bu yana sadece 2012 yılında odamızın bir destek talebi olmuş. Ama onda da sonuç alınamamış. Biz de geçtiğimiz günlerde TOBB’tan talepte bulunduk. Çok şükür önceki gün talebimiz sonuçlandı. TOBB, odamıza 470 bin TL destek kararı aldı. Bu parayı Alanya’mız ve üyelerimiz yararına, odamızın hizmetlerinde kullanacağız. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na hassasiyetinden dolayı teşekkür ederim” dedi.
ŞAHİN: “ÜLKEMİZİ KAOSA SÜRÜKLEMEK İSTİYORLAR”

Elazığ, Van, Bitlis ve Gaziantep’te meydana gelen patlamaların ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden hainler tarafından yapıldığını belirten Başkan Şahin, “Vahşilikte sınır tanımayan terör örgütleri gerçek yüzlerini bir kez daha gösterip, hepimizin yüreğini derinden yaralamıştır. Aziz milletimiz bu saldırılar karşısında dimdik durmuştur, durmaya da devam edecektir. Ben bir kez daha bu olaylarda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim” dedi.
ŞAHİN: “İNŞAATI TAMAMLADIK”

ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu hakkında meclis üyelerine bilgi veren Başkan Şahin, “Bugün geldiğimiz noktada yapımına Şubat ayında başladığımız Turizm Meslek Yüksekokulu inşaatını tamamladık. Okulumuzun dış çevre düzeni ve peyzaj çalışmaları da bitmek üzere. İnce temizliğinin de tamamlanması ile okulumuz üniversitemizin kullanımına hazır hale gelecek. Önümüzdeki günlerde de okulumuzu üniversitemize tahsis edeceğiz ve Eylül ayında da okulumuzu odamıza yakışır bir törenle hizmete açacağız. Ben okulumuzda başta Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.
Toptancı Hali projesine de değinen Başkan Şahin, “Türkler Mahallesi’ne yapılacak yeni Toptancı Hali projesini tamamlayarak Büyükşehir’e teslim etmiştik. Projenin ihaleye çıkması için çalışmalar devam ediyor. Yapılacak ihalenin ardından projenin inşaat çalışmaları başlayacak. Güzelbağ’da yapımı düşünülen sanayi sitesi ile ilgili çalışmalarımız da ara vermeden devam ediyor. Prosedürlerin tamamlanması için son aşamaya geldik. İnşallah en kısa zamanda bölgedeki hazine arazilerinin de kooperatife devrini tamamlayıp, çalışmalara hız vereceğiz” dedi.
Başkan Şahin ayrıca, AKDAĞ Kayak Merkezi, Öğrenci Dostu Konaklama Projesi, ALTSO Akademi’nin eğitim çalışmaları başta olmak üzere çok sayıda konuda meclis üyelerine bilgiler aktardı.
Foto Galeri

TOBB’DAN ALTSO’YA 470 BİN TL