04 EYLÜL CUMA GÜNÜ GENEL DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLECEK

772

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı son genelgeyle 04 Eylül Cuma günü Türkiye geneli tüm il ve ilçelerde genel denetim gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

İçişleri Bakanlığı’nın konuyla ilgili olarak yayınladığı genelgede şu görüşlere yer verilmiştir: “

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik,  maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere/kurallara uyulması vevali/kaymakamların koordinasyonunda sürdürülen denetim faaliyetleri salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem taşımaktadır.

Farklı tarihlerde çıkardığımız Genelgelerle, Sağlık Bakanlığı Salgın Çalışma ve Yönetim Rehberi doğrultusunda hazırlanan formlar kullanılarak süreklilik taşıyacak şekilde denetimler yapılması hususunda Valiliklerimiz talimatlandırılmıştır. Salgının son günlerdeki yayılım seyri göz önünde bulundurulduğunda, hayatın her alanında mevcut tedbirlere uyulmasının önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Bu çerçevede;

Koronavirüs salgınıyla mücadelenin etkin olarak sürdürülebilmesi için 4 Eylül Cuma günü tüm il ve ilçelerimizde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik) ve özel kolluk görevlilerinin (zabıta, özel güvenlik vb.) katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından “SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” mottosu ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde genel denetimlerin gerçekleştirilmesi ne karar verilmiştir“

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.