Foto Galeri

ALTSO MECLİSİ TOPLANDI

3020

YİĞİT VE BAKAL ALTSO MECLİSİ’NE KONUK OLDU

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ekim ayı olağan meclis toplantısı 30 Ekim 2015 Cuma günü gerçekleştirildi. Toplantıya Başkan Mehmet Şahin’in konuğu olarak katılan, Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Murat Yiğit ve CLK Akdeniz Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Halit Bakal, Alanya’daki yatırımlar konusunda meclis üyelerine bilgi verdi, bölgenin taleplerini dinledi.

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Alanya Bölge Koordinatörü Ahmet Sait Akboğa ve CLK Akdeniz Elektrik A.Ş. Alanya Perakende İlçe Müdürü Niyazi İnce’nin de katıldığı toplantıda ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, komite üyelerinden gelen talepleri CLK Akdeniz yetkililerine iletti. CLK Akdeniz’in her dönem sorunların çözümü için yeni yatırımlar yapmasını olumlu bulduklarına işaret eden ALTSO Başkanı, güncellenen bazı taleplerin de en kısa sürede karşılığını bulmasını beklediklerini dile getirdi.
ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in konuşmasının ardından ise Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Murat Yiğit ve CLK Akdeniz Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Halit Bakal, ALTSO Meclis üyelerine, Alanya’ya yapılan yatırımlar hakkında çeşitli bilgiler aktardılar.

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Murat Yiğit, Alanya’yı il düzeyinde gördüklerini ifade ederek, Alanya’nın Antalya bölgesinde Muratpaşa’dan sonra en büyük ikinci bölge olduğunu hatırlattı. Yiğit,  planlanan yatırımların hayata geçirilmesinin ardından 2017 yılından itibaren Alanya’da elektrik kesintisinin tarihe karışacağını söyledi.
CLK Akdeniz Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Halit Bakal ise 11 milyona yakın abonelerinin olduğunu belirterek, dijital arşiv sistemine geçtiklerini ifade etti. Özelleşmenin ardından birçok sorunun çözüme kavuştuğuna işaret eden Bakal, abonelerin bazı haklarını da anlatırken, bunların şirketin internet sisteminde de yer aldığını hatırlattı.  Bakal ayrıca, Alanya’ya yapılan yatırımlar hakkında da bilgiler aktardı.
ŞAHİN: “TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Toplantının sonunda tekrar söz alan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO üyelerinin istekleri doğrultusunda her yatırımın, her projenin takipçisi olacaklarını ifade ederek, toplantıya katılarak bilgi veren Yiğit, Bakal, Akboğa ve İnce’ye teşekkür etti.

Yönetim Kurulu faaliyetleri konusunda meclis üyelerine bilgiler veren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, beton fiyatlarında yaşanan adaletsizliğin önlenmesi adına çeşitli girişimlerde bulunduklarını açıkladı. Dışişleri Eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katıldığı bir istişare toplantısı düzenlediklerini ifade eden Başkan Şahin, beton fiyatlarındaki haksız rekabeti önlemek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.
ŞAHİN: “İSTİŞARE TOPLANTILARIMIZ DEVAM EDİYOR”

ALTSO üyelerinin sorunlarını dinleyip, çözüm üretebilmek için düzenlenen istişare toplantılarına devam ettiklerini vurgulayan ALTSO Başkanı Şahin, ALTSO’ya bağlı meslek komite başkanlarıyla da bir toplantı gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Başkan Şahin, “24 ayrı meslek komite başkanımızla bir araya geldik. Toplantımızda geride bıraktığımız turizm sezonunun değerlendirilmesinin yanı sıra gelecek turizm sezonu için de neler yapmamız gerektiğini konuştuk” dedi.
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılacak olan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu protokolünün de geçtiğimiz günlerde ALTSO’da düzenlenen törenle imzalandığını açıklayan Başkan Şahin, YÖREX Fuarı, ALTSO Akademi’nin eğitim çalışmaları, gibi konularda da meclis üyelerine çeşitli bilgiler aktardı.
Foto Galeri

ALTSO MECLİSİ TOPLANDI