Foto Galeri

EMEĞE DEĞER KAZANDIRAN FİKİRLER ÇALIŞTAYI

3853

BAŞKAN ŞAHİN: “YATIRIMLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Kadın girişimciliğinin geliştirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak 3 Kasım 2015 Salı günü ALTSO ev sahipliğinde “Emeğe Değer Kazandıran Fikirler” çalıştayı gerçekleştirildi.

Çalıştayda konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, 1 Kasım milletvekili seçimlerini değerlendirdi. Seçimlerde vaadedilen yatırımların takipçisi olacaklarını söyleyen Başkan Şahin, “Bizler iş dünyası temsilcileri olarak bundan sonra siyasi istikrarsızlığa yol açabilecek her türlü eylemin karşısında durmalı ve ülkemizi birlik, beraberlik içinde ileri taşımalıyız” dedi.
Ülkemizin, 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisinden birisi olmasını hedeflediğini aktaran Başkan Şahin, bu anlamda 1 Kasım’da gerçekleştirilen milletvekili seçimlerinin büyük önem arz ettiğini söyledi. Başkan Şahin, “Ülkemizde bir an önce siyasi istikrarı yeniden temin edilmesi bakımından büyük önem arz eden seçimlerin iş dünyası ve ulusumuza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Çok kısa sürede gerçekleştirilen iki seçimin ardından iş dünyasının hızla yeni yatırımları hayata geçirmesi gerektiğini düşünüyorum. Sandıktan çıkan her sonuca toplumun tüm bireyleri saygılı olmalı ve büyük Türkiye hayali için el birliği yapmamız gerekmektedir” dedi.
BAŞKAN ŞAHİN: “ÇAVUŞOĞLU GURURUMUZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

Milletvekili seçimlerinin ardından en büyük sorumluluklardan birinin de kendilerine düştüğünü açıklayan Başkan Şahin, “Seçimde vadedilen yatırımların takipçisi olacağımızdan kimsenin en küçük bir endişesi olmasın. Bölgemizden yetişen ve ülkemizin gururu haline gelen AB ve Dışişleri Eski Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu gibi büyük bir devlet adamını hem bölgemiz ve hem de ülkemiz adına büyük bir fırsat. Yüce Allah’ın izniyle hem kendi odamız projelerinin tamamlanmasında hem de bölgemiz ve ülkemiz adına gereken çalışmalar konusunda Sayın Çavuşoğlu dün olduğu gibi yarın da bizleri gururlandırmaya devam edecektir. Ben tekrar, ALTSO olarak otoyol, hızlı tren, 2. çevre yolu, golf merkezleri, doğalgaz, organize sanayi gibi yatırımların da takipçisi olmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum” diye konuştu.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi, kadın girişimciliğinin geliştirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak “Emeğe Değer Kazandıran Fikirler” çalıştayını ALTSO bünyesinde gerçekleştirdi. Çalıştaya, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Özlem Öz Kural ve çok sayıda kadın girişimci katıldı.

Çalıştaya ayrıca, Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emine Fulya Deniz Sarvan, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Öznur Aydın, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Dr. N. Mert Batu, SS. Turizm Gıda Çevre Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Kezziban Kaya, KOSGEB Alanya Temsilcisi ve Yaşar Efe ve Stratejist Ufuk Peker’de konuşmacı olarak katıldı.
Çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Özlem Öz Kural, kadın girişimcilerin  bilgilendirilmesi adına yapılan toplantılara devam ettiklerini belirterek, önemli bilgiler aktardı.
ŞAHİN: “KADINLARIMIZIN GÜCÜNE İHTİYACIMIZ VAR”

Kural’dan sonra söz alan Başkan Şahin, “Bu amaca ulaşmak için kadınların gücüne her şeyden daha fazla ihtiyacımız var. Eşitliğe vurgunun arttığı bu dönemde ben iş dünyasında başarılı olan bayanları bir bakıma biz erkeklerden çok daha üstün görüyorum. Çünkü hem eş, hem anne ve hem de iş kadını olmak yüce Allah’ın siz kadınları verdiği bir lütuftur. Bunlar bir erkeğin altından kalkabileceği işler değildir” dedi.
ŞAHİN: “GİRİŞİMCİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILDI”

Son yıllarda yapılan düzenlemelerle girişimcinin önündeki bürokratik engellerin kaldırıldığına dikkat çeken Başkan Şahin, “Girişimcilik ruhuyla önem çıkan kentimizde kadın girişimciliğinin gelişmesi ve bu çalıştay ile bu projeye gönül vermiş kadınlarımızın sesinin çok daha fazla duyurulacak olması bizleri mutlu ediyor” dedi.
Başkan Şahin’den sonra söz alan TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Serap Kocaoğlu ise girişimci iş kadınları olarak yeni projeler gerçekleştirdiklerini ifade ederek, kadın girişimcilere çeşitli konularda bilgi transferleri yaptıklarını söyledi.
Yapılan konuşmaların ardından çalıştaya geçildi.
Çalıştayın ardından ise konuşmacılara ALTSO tarafından plaket takdim edildi.


ETİKET


Foto Galeri

EMEĞE DEĞER KAZANDIRAN FİKİRLER ÇALIŞTAYI
EMEĞE DEĞER KAZANDIRAN FİKİRLER ÇALIŞTAYI