Foto Galeri

ALTSO MECLİSİ’NDE YOĞUN GÜNDEM

4094

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, Mart ayı olağan meclis toplantısı 28 Mart 2017 Salı günü, ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Açılış, yoklama ve mazeretlerin bildirilmesinin ardından yönetim kurulu faaliyetleri ALTSO Başkanı Mehmet Şahin tarafından meclis üyelerine aktarıldı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ projesi kapsamında Alanya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası işbirliğinde ALTSO üyelerine bilgilendirme toplantısı düzenlediklerini aktaran Başkan Şahin, toplantıya ALTSO üyelerinin büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Başkan Şahin, “15 Temmuz sürecinde yaşadığımız acı tecrübelerin bizlerde bıraktığı en güzel etki kuşkusuz milli seferberlik ruhudur. Bu ruhu ekonomik alanda da oluşturabilirsek aşamayacağımız engelin olmadığına inanıyorum” dedi.

ŞAHİN: “STARTI VERDİK”

Alanya Sosyal Hizmet Merkez Müdürlüğü ile sosyal sorumluluk projesi hazırladıklarını açıklayan Başkan Şahin, “Şehit yakınları, gaziler ve engellilerin yararlanacağı bir proje hazırlıyoruz. Projemizin startını geçtiğimiz günlerde Alanya Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Ahmet Çelik’le verdik. Şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve engellilerimizin uygun şartlarda alışveriş yapabilmelerine, hizmet alabilmelerine olanak sağlayacak projemizin alt yapı çalışmaları devam ediyor. Hazırlık çalışmalarının sona ermesinin ardından projemizin ayrıntılarını kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

ŞAHİN: “İNDİRİM PROTOKOLÜ İMZALADIK”

CLK Akdeniz Elektrik Şirketi ile yapılan indirim anlaşması hakkında da bilgiler aktaran Başkan Şahin, “Daha önce üyelerimiz için indirim protokolü imzalamıştık ve üyelerimizin büyük bölümü bu indirimden faydalanmıştı. Bu yüzden indirim protokolünü yeniledik. Söz konusu indirimli tarifeden aylık 82 liranın üzerinde elektrik tüketen tüm üyelerimiz yararlanabilecek. Üyelerimizin, aylık tükettikleri enerji miktarına göre indirim uygulanacak. İndirimlerden sadece iş yerleri değil üyelerimize ait meskenler de yararlanabilecek” dedi.

Sigorta sektöründe yaşanan gelişmelerle ilgili olarak da bilgilendirme toplantısı düzenlediklerini açıklayan Başkan Şahin, “Türkiye Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap ve Assist Line Genel Koordinatörü Serdar Tufan’ın katıldığı toplantımızda üyelerimizi bilgilendirdik. Toplantıda, sektördeki gelişmeler ele alınarak yeni uygulamalar ile ilgili üyelerimize bilgiler verildi” dedi.

08 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde ALTSO Kadın Girişimciler Kurulu üyeleriyle, kahvaltı organizasyonda buluştuklarını dile getiren Başkan Şahin, “Kadın Girişimciler Kurulu üyelerimiz, toplumda sergilediği iş kadını kimliğiyle girişimci kadınlarımıza rol model olma yönünde büyük bir sorumluluğun altında çalışmalarına devam ediyorlar” dedi.

Başkan Şahin ayrıca, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Danimarka Büyükelçisi Svend Olling, Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, AEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Burak Kantoğlu’nun ziyaretleri hakkında da meclis üyelerine önemli bilgiler aktardı.

Şahin son olarak üyelerden gelen talepleri dinledi. Bazı üyelerin Gazipaşa havalimanı konusunda iyileştirme yapılması konusundaki değerlendirmeleri üzerine de ALTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kamburoğlu söz alarak, “Başkanımız Mehmet Şahin geçtiğimiz ay Turizm Bakanımıza yaptığımız ziyarette bu konuyu dile getirdi. Halen konu takibimizdedir” dedi


ETİKET


Foto Galeri

ALTSO MECLİSİ’NDE YOĞUN GÜNDEM